Nadal sa ivice ponora do četvrtfinala Rima

ATP 13. maj. 202117:40 > 17:5013 komentara
Photo by Clive Brunskill/Getty Images

Posle velike borbe i spasene dve meč lopte rivala, Rafael Nadal se plasirao u četvrtfinale mastersa u Rimu. Španac je u trećem kolu nadigrao mladog Kanađanina Denisa Šapovalova 3:6, 6:4, 7:6 (3).

Treći teniser sveta je do trijumfa došao posle velikog preokreta i spasene dve meč lopte. Vodio je Šapovalov 6:3, 3:1, kada se probudio Nadal. Španac je brzo izjednačio u setovima.

Potom je Kanađanin u trećem setu imao i dve meč lopte na servis rivala, ali ih nije iskoristio. U tajbrejku je potom Španac rano stekao prednost, a onda došao i do pobede.

Odlično je meč počeo Kanađanin. Igrao je agresivno od samog starta, napadao je servise Nadala, pa je uz dva brejka poveo 4:0. Uspeo je Španac da uz brejk priđe na 4:3. Ipak, na visokom nivou je igrao Šapovalov, nastojao je da nametne svoj ritam, pa je u devetom gemu došao do set lopti na servis Nadala. Iskoristio je četvrtu za vođstvo u setovima.

Nastavio je 14. teniser sveta da diktira tempo igre i početkom drugog perioda, pa je poveo sa 3:0, a onda je u četvrtom gemu imao još jednu brejk loptu (30:40). Ipak, u tom momentu se probudio Nadal. Počeo je Španac da igra mnogo bolje, pronašao je ritam, pa je uz dva vezana brejka preokrenuo na 4:3, a onda bez problema priveo set kraju.

Velika borba vodila se u odlučujućem setu. Prvi je do brejka došao Šapovalov u četvrtom gemu, ali je odmah vratio izgubljeno Nadal. Priliku da dođe do prednosti Nadal je imao u sedmom gemu, ali se Kanađanin izvukao zahvaljujući servisu. Posle duple servis greške rivala, Španac je novu brejk šansu imao u 11. gemu. Imao je potom Nadal još dve prilike da dođe do prednosti, ali ih nije iskoristio. Stigla je brzo kazna. Šapovalov je došao do meč lopte u narednom gemu. Posle dugog poena, Rafa je sačuvao prvu meč loptu, potom i drugu, a onda je izjednačio na 6:6.

U dodatnom gemu je treći teniser sveta rano stekao prednost od 4:1, a onda rutinski priveo meč kraju.

U četvrtfinalu rival će mu biti pobednik duela Zverev – Nišikori.