Sjajni Đoković u četvrtfinalu Rima

Masters 1000 13. maj 202110:13 > 11:21 22 komentara
Clive Brunskill/Getty Images

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale turnira Masters serije u Rimu. U sjajnom meču, prvi reket sveta je ispustio samo tri gema u duelu protiv Španca Alehandra Davidoviča Fokine 6:2, 6:1.

U prvom međusobnom meču dva rivala, Đoković je briljirao. Od rezultata 2:2 u prvom setu, držao je sve konce igre u svojim rukama i rutinski izborio mesto među osmoricom najboljih na turniru koji je već pet puta osvajao.

Đoković će u četvrtfinalu će odmeriti snage sa boljim iz duela Stefanos Cicipas – Mateo Beretini.

TOK MEČA:

Fokina u prvom gemu posle četiri greške Đokovića dolazi do prve brejk i odmah je koristi za vođstvo od 1:0. Novak je odmah uzvratio u narednom gemu. Izborio se za šansu da oduzme servis rivalu i vratio meč u egal. Srpski as lako uzima treći gem i vodi 2:1.

I Španac bez mnogo muke dolazi do gema na svoj servis za 2:2. Nastavlja se serija sigurnih gemova na početni udarac. Đoković stiže do 3:2. Srbin igra sve bolje, dolazi do druge brejk prilike, koju nije iskoristio. Međutim, posle duple greške Davidoviča Fokine dobija još jednu šansu, koju Novak koristi za 4:2.

Siguran gem na svoj servis, Đoković je na gem od prvog seta. Nema nikakvo rešenje Fokina za raspoloženog Novaka. Srbin stiže do dve set lopte, prvu koristi sjajnim riternom. Posle 33 minuta prvi reket sveta vodi 1:0 u setovima.

Na startu drugog seta, Novak se suočio sa dve brejk lopte. Međutim, uspeva da ih neutrališe pre svega odličnom igrom u polju i vodi 1:0 u drugom setu. Serija se nastavlja, novim brejkom Srbin je vezao šesti gem za 2:0. Niz traje, još jedan siguran gem za 3:0.

Fokina srlja iz greške u grešku, ali uspeva da spasi brejk loptu u četvrtom gemu. Nije to dovoljno. Đoković stamen na osnovnoj liniji, dolazi do 4:0, a onda na svoj servis i 5:0. Uspeva Fokina da se upiše na semafor za 5:1, ali u narednom gemu Novak stavlja tačku na pobedu tako što je iskoristio tek sedmu meč loptu.