Sakari i Badosa bez izgubljenog seta do polufinala

Maria Sakari
Clive Brunskill/Getty Images

Maria Sakari i Paula Badosa prve su polufinalsitkinje turnira u Indijan Velsu.

Povezane vesti

Grkinja Sakari, trenutno šesta na WTA listi, za sat i 40 minuta pobedila je 20. teniserku sveta Elenu Ribakinu iz Kazahstana rezultatom 7:5, 6:4.

Sakari je u drugom gemu prvog seta pretrpela brejk, gubila je i 3:0 i 4:1, ali je od tog trenutka zaigrala mnogo bolje. Dvadesetšestogodišnja Grkinja je uspela da osvoji pet uzastopnih gemova, uz dva brejka, i povede sa 1-0 u setovima.

U drugom setu viđen je samo jedan brejk, u trećem gemu, a Sakari je potom sigurnim servisom došla do trijumfa i mesta u polufinalu, gde će joj protivnica biti Badosa.

Špankinja je vrlo lako izašla na kraj sa Veronikom Kudermetovom iz Rusije 6:3, 6:2 za sat i 19 minuta igre.

Sedma igračica sveta tri puta je oduzela servis rivalki, jednom u prvom i dva puta u durgom setu, dok je Kudermetova jedinu brejk šansu imala u poslednjem gemu prvog seta.

U drugom polufinalu će se sastati Simona Halep i Iga Švjontek.

Mečeve iz Indijan Velsa gledajte na kanalima Sport Kluba.

Turnir iz Indijan Velsa možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko još uvek niste korisnik SBB usluga – putem EON aplikacije uz EON pakete van SBB mreže koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji. EON sport paket dostupan je za 799 dinara, bez ugovorne obaveze u narednih 30 dana. (PROMO)