Prokletstvo drugog kola: Tim izgubio od Ebdena

Masters 1000 9. okt 201814:24 > 14:24
Matthew Stockman/Getty Images

Ne može Dominik Tim dalje od drugog kola u Šangaju. Četvrti put u karijeri je Austrijanac poražen u drugoj rundi Mastersa u Kini. Bolji od njega u utorak bio je Australijanac Metju Ebden, koji je slavio sa 6:4, 6:7 (8), 7:6 (4).

Meč je trajao skoro tri sata, a okončan je porazom šestog nosioca. I jedan i drugi teniser su mogli da se pohvale velikim brojem asova. Ebden je napravio 14, a Tim dva manje. Ipak, drugi servis Austrijanca je bio znatno ranjiviji, što je 51. teniser sveta znao da iskoristi i na kraju obezbedi mesto u osmini finala.

Meč je poleo sa dva brejka, a velika borba vodila se do kraja seta. Iako je imao više šansi, tim nije uspeo da slomi otpor rivala. Naprotiv, Austrijanac je poklekao u 10. gemu iako je imao 40:15. Motivisan je bio Ebden, sve mu je polazilo za rukom, pa je iskoristio drugu set loptu.

Slično je bilo i u nastavku. Po jedan brejk napravili su i Ebden i Tim, pa je drugi set rešen u dodatnom gemu. Došao je u tajbrejku do izražaja kvalitet šestog nosioca, koji je iskoristio četvrtu set loptu.

Borba neprestana vodila se i u odlučujućem setu. Na kraju je presudio samo jedan mini brejk Ebdena u tajbrejku, koji je napravio u prvom poenu.