Đari okončao Čilićevu očajnu azijsku turneju

Shanghai 9. okt 201816:14 > 16:29
Kevin Lee/Getty Images

Čileanski teniser Nikolas Đari izbacio je šestog igrača sveta, Hrvata Marina Čilića u drugom kolu Mastersa u Šangaju.

Đari, koji je 48. igrač na ATP listi, nadigrao je hrvatskog tenisera posle preokreta rezultatom 2:6, 7:6 (8:6), 7:5, posle dva sata i 12 minuta igre.

U narednom kolu Čileanac će igrati protiv boljeg iz duela Edmund – Sepi.

Čilić je na startu meca bio bolji rival, servis ga je dobro služio, i bez problema je rešavao svoje servis gemove. Sa druge strane, do brejka je uspeo da dođe već u drugom gemu i tu prednost je čuvao u nastavku. Na kraju seta je jos jednom brejknuo rivala za 6:2.

Đari je bio znatno bolji u drugom setu, polako je počeo da stiže Čilića po asovima, a na kraju, i iz takve igre odveo je set u taj brejk. U međuvremenu, Hrvat je imao meč loptu, pri vođstvu 5:4 (40:30), ali je Čileanac uspeo da se izvuče.

U taj-brejku drugog seta Čilić je došao do još jedne set lopte na 6:5, ali je Đari preokrenuo i uz tri uzastopno osvojena poena izjednačio u setovima.

U petom gemu trećeg seta je Čilić napravio brejk za 3:2, ali je Đari uzvratio za 5:5, a potom je sprečio novi taj-brejk kada je Hrvatu još jednom oduzeo servis za konačnih 7:5.

Marin Čilić je ovim porazom okončao neuspešnu turneju u Aziji, jer je prethodno poražen na prvom koraku i u Tokiju od Nemca Jana Lenarda Štrufa.