Federer spasao pet set lopti, pa pobedio Gofana

Masters 1000 10. okt 201914:36 > 14:37
Lintao Zhang/Getty Images

Švajcarski teniser Rodžer Federer pobedio je Belgijanca Davida Gofana sa 7:6 (7), 6:4 u osmini finala Mastersa u Šangaju.

Federer će igrati u 87. četvrtfinalu turnira iz serije 1.000.

Švajcarac je savladao Gofana posle skoro dva sata igre, i to pošto je spasao pet set lopti u prvom setu.

Nije birljirao treći teniser sveta, meč je završio sa 30 vinera i 40 neiznuđenih grešaka, ali je uspeo da savlada na kraju indisponiranog rivala.

Belgijanac je bolje počeo meč, pa je već u trećem gemu ozbiljno zapretio Švajcarcu. U nastavku su i jedan i drugi bili sigurni na svoj servis, da bi Federer u desetom gemu imao prvu set loptu. Izvukao se Gofan, a onda već u narednom došao do brejka. Imao je 14. teniser sveta tri set lopte u momentima kada je on ubacivao lopticu u igru, ali mu nije bilo dovoljno. Najbolji je bio Federer kad je bilo najpotrebnije, pa je vratio brejk i izborio se za dodatni gem.

Tamo je ponovo Gofan bio na višem nivou, pa je imao dve set lopte. Opet nije iskoristio nijednu, što je drugi nosilac na turniru znao da kazni i već prvom sledećom prilikom dođe do seta.

Velika borba vodila se u nastavku, agresivno su igrali obojica. Ipak, Švajcarac je imao više šansi, pa je u sedmom gemu došao do brejka koji mu je doneo drugi set i pobedu.

U četvrtfinalu rival 38-godišnjaku biće pobednik duela Zverev – Rubljov.