Rus se "provukao" i zaustavio Milojevića u polufinalu

Tenis ostalo 5. avg 20179:18 > 9:20
Clive Brunskill, Getty Images

Srpski teniser Nikola Milojević nije uspeo da se plasira u finale čelendžera u kineskom Čengduu.

Drugi nosilac, Rus Jevgeni Donskoj oprvdao je ulogu favorita i u dva seta savladao 178. igrača sveta – 7:6 (6), 6:3 za nešto manje od sat i po.

Donskoj je odlično počeo meč i već u prvom gemu oduzeo je servis rivalu bez izgubljenog poena, kod rezultata 3:1 nije iskoristio još dve brejk lopte, a onda je usledila kazna i izjednačenje Milojevića za 3:3.

Srbin je na 4:4 spasao brejk loptu, na 5:5 još tri, a u uzbudljivom taj-brejku nije iskoristio dve set lopte (6:4) i serijom poena Rus je preokrenuo i poveo u setovima – 7:6 (8:6).

Milojević je dobar bio i u drugom setu, koji je prelomljen brejkom Donskoja u četvrtom gemu za 3:1. Do kraja meča nijedan teniser nije imao brejk loptu.

Rus će se za titulu boriti protiv Jen Sun Lua iz Tajpeha ili domaćeg igrača Jibing Vua.