Kraj trijumfalnog niza Filipa Krajinovića

Tenis ostalo 11. avg 20171:24 > 1:25
Clive Mason/Getty Images

Došao je kraj seriji pobeda Filipa Krajinovića – posle titule u Bijeli i dve pobede u Portorožu (43.000 evra), srpski teniser je u četvrtfinalu turnira u Sloveniji izgubio od Sergeja Stahovskog sa 6:1, 3:6, 6:3.

Ukrajinac je bio suveren u prvom setu, a u drugom je Krajinović ključni brejk napravio u četvrtom gemu, da bi u devetom spasao dve brejk lopte i došao do izjednačenja (6:3).

U odlučujućem setu do finiša nije bilo prilika za brejk, onda je Stahovski oduzeo servisu rivalu za 5:3 i potom spasao brejk loptu i došao do pobede za 89 minuta igre.

U polufinalu će Ukrajinac igrati sa Stefanosom Cicipasom, koji je u dva seta bio bolji od Franka Škugora iz Hrvatske. U drugom polufinalu sastaju se Šetkić i Beretini.