Jorovićeva uspešno startovala u Las Vegasu

Tenis ostalo 13. sep 20170:30 > 0:32
Getty Images Sport, Matt King

Srpska teniserka Ivana Jorović plasirala se u drugo kolo ITF turnira u Las Vegasu, pobedom nad domaćom igračicom Mikaelom Gordon.

Jorovićeva, koja je postavljena za petog nosioca, protiv Gordonove je slavila sa 6:2, 6:2, posle jednog sata i 27 minuta igre.

U narednom kolu Ivanu čeka susret sa pobednicom duela između Britanke Kejti Bulter i Ali Kik iz Sjedinjenih Država.

Na samom startu, Jorovićeva je napravila brejk, da bi joj Gordonova uzvratila. U naredna dva gema je bilo šansi za brejk na obe strane, da bi posle izjednačenja 2:2 Ivana vezala naredna četiri gema i osvojila set.

U nastavku, Jorovićeva je zaigrala znatno sigurnije, nastavila je niz do 4:0, pre nego što je američka teniserka osvojila prvi gem u drugom setu, a potom stigla do brejka. Ivana je odmah uzvratila, da bi u osmom gemu rešila meč iskoristivši drugu meč loptu.

Turnir u Las Vegasu igra se za nagradni fond od 60.000 dolara.