Hačanov preko Tima do Đokovića i reprize Pariza

Tenis ostalo 27. dec 201817:25 > 17:46
Francois Nel/Getty Images

Ruski teniser Karen Hačanov savladao je Austrijanca Dominika Tima rezultatom 7:6 (7-3), 6:3 na egzibicionom turniru u Abu Dabiju, pa je zakazao polufinalni duel i reprizu finala mastersa u Pariza protiv Novaka Đokovića.

Hačanov je do prvog brejka došao u trećem gemu prvog seta, dok je u šestom gemu Tim uzvratio za 3:3. Uspeo je Austrijanac da oduzme protivniku servis za vođstvo od 5:3, ali je ruski teniser kasnije izjednačio i set odveo u taj-brejk, u kojem je odigrao bolje i poveo sa 1:0 u setovima.

U drugom setu je Hačanovu bio dovoljan jedan brejk u drugom gemu, koji je potom bez problema sačuvao i došao do pobede.

Karen Hačanov će u polufinalu, na Mubadala svetskom teniskom šampionatu u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, igrati protiv prvog tenisera sveta Novaka Đokovića.

Rus je protiv srpskog tenisera igrao i u novembru u finalu mastersa u Parizu, kada je bio bolji sa 7:5, 6:4 i došao do svog prvog velikog trofeja u karijeri.

Duel između Đokovića i Hačanova ne propustite u petak od 16 časova u direktnom prenosu na Sport Klubu 1. Od 14,00 će u prvom polufinalnom meču igrati Rafael Nadal i Južnoafrikanac Kevin Anderson.