Zidanšek poražena od 144. igračice sveta

Tenis ostalo 24. jul 201917:54 > 17:55
Getty Images/Michael Dodge

Slovenačka teniserka Tamara Zidanšek završila je takmičenje na turniru u Palermu u osmini finala, pošto je bolja od nje bila Ruskinja Ljudmila Samsonova sa 2:0.

Samsonova, 144. na listi, priredila je iznenađenje trijumfom nad Zidanšek, koja je na 56. poziciji. Posle 100 minuta igre bilo je 6:2, 7:5 za 20-godišnju Ruskinju.

U prvom setu viđena su četiri brejka, od čega je tri osvojila Samsonova i time na rutinski način povela sa 1:0. I u drugom je Zidanšek prva izgubila servis, već na startu, da bi u šestom gemu uzvratila brejk i povela sa 4:3.

To je, ipak, bilo sve od 21-godišnje Slovenke, pošto joj je rivalka do kraja ponovo oduzela servis i slavila.

Protivnica Samsonove u četvrtfinalu biće pobednica meča između Fione Fero i Đulije Gato-Montikone.