RG: Lajović uzeo set Vavrinki

Tenis ostalo 27. maj 201513:50 > 14:19
Dušan Lajović je zaustavljen je u drugom kolu Rolan Garosa. Švajcarac Sten Vavrinka je za dva sata i 38 minuta pobedio srpskog reprezentativca sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 5:7, 6:3.
Lajović je prošle godine dogurao do osmine finala, što mu je najveći uspeh na Grel slem turnirima, i porazom od Vavrinke izgubiće određeni broj bodova.Švajcarca u narednom kolu očekuje duel sa Amerikance Stivom Džonsonom, koji je pobedio Ukrajinca Sergeja Stakhovskog – 3:1.Odlično je Lajović parirao osmom teniseru na ATP listi i do rezultata 4:3 nije bilo brejka u prvom setu. Tada je Vavrinka uspeo daoduzme servis Srbinu prelomi ovaj deo meča – 6:3.
Švajcarac je u istom tempu nastavio i u drugom setu i posle dva brejka (4:1) bilo je jasno da će duplirati prednost. Lajović je uspeo daoduzme servis rivalu za 5:3, ali to je Vavrinka bez izgubljenog poena na svoj servis završio drugi set.U trećem setu Lajović je dva puta imao po brejk prednosti (3:1 i 4:2), međutim, Švajcarac je oba puta uspevao da se vrati. Srbina suveć skoro svi bili precrtali, ali je kod rezultata 6:5 pokazao da poseduje zavidan potencijal. Dušan je ostao potpuno miran i trećimoduzetim servisom smanjio prednost Vavrinke sa 2:1.Gubitak seta nije poremetio Vavrinku i bez većih poteškoća je četvrti rešio u svoju korist – 6:4. Švajcarac je u prvom gemu oduzeo servis Lajoviću, ubrzo je poveo sa 4:1, Lajović je uzvratio za 5:3, ali više nije mogao.
Od srpskih predstavnika danas će na teren Bojana Jovanovski protiv Hrvatice Done Vekić (15), odnosno Ana Ivanović, koja se ne pre 16:30 časova sastaje sa Japankom Disaki Doi, 103. igračicom na svetu.Rezultati 2. kolaStakhovski – Džonson 6:2, 3:6, 6:7, 6:7Vavrinka – Lajović 6:2, 6:4, 5:7, 6:3Kližan – Simon5:7, 2:6, 3:6