Rud odbranio titulu u Ženevi, Sosusa bio blizu pobede

Guliver

U finalu ATP turnira u Ženevi Kasper Rud je slavio pobedu protiv Žoaa Souse – 7:6 (7:3), 4:6, 7:6 (7:1).

Kasper Rud je odbranio titulu u Ženevi. On je u finalu slavio protiv Portugalca Žoaa Souse, iako je popularni “konkvistador” ima veliku šansu da osvoji peti titulu u karijeri.

Rud, drugi nosilac na turniru, osvojio je prvi set uz dobijeni taj-brejk. Ipak, iskusni Portugalac se nije predavao, u petom gemu drugog seta načinio je brejk, potom lako stigao do izjendačenja – 6:3.

Činilo se da će i do preokreta, vodio je sa 5:3, potom servirao za titulu, ali je Rud iskoristio prvu brejk loptu za izjednačenje (5:5). Kao i u prvom, i u trećem setu je igran taj-brejk, ovoga puta Danac je bio još ubedljiviji (7:1).

Rud je došao do sedme titule u karijeri, druge u Ženevi. Prethodno je bio najbolji na turnirima Buenos Ajresu, Baštadu, Gštadu i Kicbilu.