Lep meč, čarke s publikom: Novak u tri seta do trećeg kola

ATP 3. jun 202117:00 > 18:25 16 komentara
Novak Đoković
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u treće kolo Rolan Garosa pošto je u četvrtak rezultatom 3:0 bio bolji od Urugvajca Pabla Kuevasa. Naredni protivnik Đokoviću biće Litvanac Rikardas Berankis, koji je rezultatom 3:1 eliminisao Džejmsa Dakvorta.

Đoković je protiv 35-godišnjeg Urugvajca po gemovima slavio 6:3, 6:2, 6:4 posle 128 minuta tenisa na terenu „Suzan Lengle.

Rolan Garos:

Bio je to jubilarni 350. grend slem meč u karijeri za Beograđanina, a završio ga je u stilu – as-udarcem.

Đoković je u Parizu u čertvrtak demonstrirao veoma dobru igru protiv nezgodnog Kuevasa, iako po rezultatu deluje da je srpski teniser bez problema došao do trijumfa. Bio je to prvi duel Đokovića i Kuevasa u karijeri.

Počeo je Urugvajac samouvereno, napravio brejk na startu meča, ali je potom Đoković preuzeo kontrolu i osvojio prvi set vrativši brejk i napravivši jedan dodatni.

U drugom setu Đoković je dvaput oduzeo servis Kuevasu, a u osmom gemu iskoristio je drugu set-loptu za vođstvo 2:0.

U trećem setu Kuevas se nije predavao – Đoković je dobio maratonski drugi i jednako mukotrpan četvrti gem, sačuvao brejk prednosti sa starta seta i potom relativno sigurno priveo meč kraju.

Litvanac Berankis (93. na ATP listi, 30 godina) slavio je protiv Dakvorta rezultatom 7:5, 2:6, 7:6 (4), 6:0 za oko 160 minuta igre.

Đoković i Berankis sastali su se do sada tri puta, a sva tri puta je bolji bio Srbin.

TOK MEČA mogli ste da pratite u tekstualnoj formi na sajtu Sport kluba.

Obojica tenisera su lako osvojili svoje prve servis-gemove, ali je u trećem gemu drugu brejk-loptu iskoristio iskusni Urugvajac i poveo sa 2:1.

Ipak, srpski predstavnik je bio koncentrisan, u sledećem gemu je neutralisao prednost brejka protivnika, a u osmom gemu je posle velike borbe iskoristio treću brejk-loptu i poveo sa 5:3. Došao je do prilike da servira za prvi set.

Međutim, u devetom gemu Đoković je morao da se u velikoj meri pomuči da bi stigao do vođstva. Odlično je igrao Kuevas, imao je čak tri vezane brejk-lopte, ali Novak je uspeo da se odbrani i potom iskoristi prvu set-loptu za teško izvojevano vođstvo 1:0.

Drugi set je počeo onako kako je prvi teniser planete želeo – Đoković je odmah na startu oduzeo Kuevasu servis, a potom ga potvrdio za vođstvo 2:0.

Novak ubrzo dolazi i do drugog brejka – u petom gemu oduzima servis Kuevasu osvojivši sva četiri poena u gemu i vodi sa lagodnih 4:1, a potom prednost brejka potvrđuje za 5:1.

Kuevas servira za ostanak u setu i dolazi do 5:2, ali u narednom gemu odmah dolazi do tri vezane set-lopte. Koristi drugu i bez veće muke povećava vođstvo u setovima na 2:0 (6:3, 6:2).

Na startu trećeg seta Đoković nastavlja sa dominantnom predstavom i osvaja prvi gem napravivši brejk iskoristivši drugu brejk-loptu. Đoković je potom servirao da potvrdi brejk, ali onda je usledio veoma dug gem u kojem su viđene greške, odlični udarci i neki spektakularni i dugi poeni. Veliki je trud uložio Kuevas, ali je posle dve greške Đoković ipak poveo sa 2:0 i znao kako to da proslavi.

Treći set je nastavljen u sličnom ruhu – Novak je dobijao gemove na svoj servis, a Kuevas se pokazao kao „tvrd orah“. Odigrani su neki veoma dugi i atraktivni poeni, naročito u četvrtom gemu.

Ipak, srpski teniser do kraja seta nije prepuštao protivniku brejk-prilike i potvrdio je status favorita na duelu.