Vuhan: Jelena ispustila Stricovu

WTA 29. sep 20168:11 > 14:24
Alex Goodlett/Getty Images

Srpska teniserka Jelena Janković nije uspela da se plasira u četvrtfinale turnira u Vuhanu. Ona je u 3. kolu turnira u kineskom gradu poražena od Čehinje Barbare Stricove sa 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 7:5.

Adam Pretty/Getty Images

Čehinja je u drugom međusobnom duelu protiv Jankvoićeve zabeležila prvi trijumf u meču koji je trajao dva časa i 21 minut.

Jelena je odlično počela meč protiv 21. igračice sveta i relativno lako, uz dva brejka, ovaj deo igre rešila u svoju korist – 6:2 za 28 minuta. U drugom setu Čehinja je uzvratila istom merom, u prvih šest gemova dva puta je oduzela servis rivalki za vođstvo 5:1.

Srpska teniserka je uspela da se vrati i smanji na 5:4, međutim, kada je bilo najpotrebnije dozvolila je Stricovoj da ponovo napravi brejk i izjednači u setovima na 1:1.

U odlučujućem setu odlučivali su živci. Viđeno je čak šest brejokova, po tri na obe strane. Srpkinja je posle 0:2 propustila šansu da povede sa 5:3 i praktično reši meč.

Imala je Jelena priliku da oduzme servis Čehinji i kod rezultata 5:5, a za razliku od nje Stricova je u sledećem gemu iskoristila prvu meč loptu.

Njena protivnica u četvrtfinalu biće Dominika Cibulkova, koja je pobedila Karolinu Pliškovu sa 2:0. Polufinalni duel trebalo bi da se odigra danas u večernjem programu po lokalnom vremenu, odnosno ne pre 14 časova po srednjeevropskom.

Turnir iz Vuhana pratite na kanalima SK.