Šenžen: Halepova u tri seta izbacila Jelenu

WTA 2. jan 20177:19 > 7:23
Kevin Lee, Getty Images Sport

Srpska teniserka Jelena Janković porazom je počela novu sezonu. Nekada prva igračica sveta na startu turnira u kineskom gradu Šenženu poražena je od Rumunke Simone Halep sa 2:1, po setovima 1:6, 6:3, 3:6.

Njihov osmi međusobni meč trajao je sat i 49 minuta i Rumunka, koju u sledećoj rundi očekuje Peng ili Siniakova, sada vodi sa 7-1.

Jelena je loše počela meč i u prvom setu Halepova je posle vođstva od 4:0 brzo završila prvi set. U drugom brejk u četvrtom gemu bio je dovoljan 54. teniserki sveta da izjednači, a interesantno Jankovićeva je iskoristila jedinu brejk loptu u ovom delu igre.

Odlučujući treći set Srpkinja je otvorila novim brejkom, međutim, Rumunka je već u sledećem izjednačila, a kada je u šestom gemu ponovo oduzela Jeleni nazirao se konačan epilog.