WTA Doha: Titula za Pliškovu

WTA 18. feb 201717:32 > 17:42
Michael Reaves/Getty Images

Češka teniserka Karolina Pliškova je osvojila WTA turnir u Dohi pošto je u finalu savladala Karolinu Voznijacki iz Danske.

Pliškova, inače treća na WTA listi, je u finalu bila bolja posle sat i dvadeset minuta igre rezultatom 6:3, 6:4.

U prvom setu je Pliškova tri puta oduzimala servis Voznijacki, a poslednji put u devetom gemu kada je iskoristila prvu set loptu za 1:0. Drugi deo igre je bio neizvesniji, Dankinja je održavala korak sve do desetog gema, kada je Pliškova po receptu iz prvog seta, napravila brejk i stigla do pobede.

Pliškova je u Kataru stigla do druge titule u godini, pošto je u januaru osvojila Brizbejn, da bi zatim na Australijan openu bila eliminisana od Mirjane Lučić-Baroni iz Hrvatske.

Čehinja je, takođe, prvi put u karijeri savladala Voznijacki, koja je do ovog meča vodila sa 3:0.