Čarlston: Lučić-Baroni iznenadila Kiki

WTA 6. apr 201722:33 > 22:34
Matthew Stockman, Getty Images Sport

Hrvatska teniserka Mirjana Lučić-Baroni plasirala se u četvrtu rundu turnira u Čarlstonu pobedom nad sedmim nosiocem Kiki Bertens iz Holandije.

Lučić-Baroni je do trijumfa došla sa 7:6 (7:5), 6:4, posle jednog sata i 47 minuta igre.

Njena rivalka u četvrtfinalu biće bolja iz duela između Amerikanke Šelbi Rodžers i Naomi Osake iz Japana.

Bertensova je bila ta koja je ušla bolje u meč, pošto je odmah napravila brejk i tu prednost održavala do osmog gema. Tada je Lučić-Baroni iskoristila drugu priliku za brejk, ali je odmah potom ponovo izgubila svoj servis, da bi uzvratila u gemu koji je sledio. Pošto su obe osvojile svoje servise, prvi set je rešen u taj-brejku, koji je 11. nosilac rešila u svoju korist rezultatom 7:5.

Slična situacija viđena je u drugom setu, što se tiče velike borbe. Ipak, hrvatska teniserka je nastavila tamo gde je stala u prvom setu, pa je odmah stigla do brejka, ali je Bertensova odmah uzvratila, ali je Lučić-Baroni ipak povela sa 3:1 i svoju prednost čuvala do šestog gema. Od tada pa do devetog gema nizali su se brejkovi, da bi iskusna Hrvatica u desetom gemu odservirala za pobedu.

Turnir u Čarlstonu igra se za nagradni fond od 776.000 dolara.