Kristina eliminisala Šarapovu u Štutgartu!

WTA 29. apr. 201718:51 > 18:52
Adam Pretty/Bongarts/Getty Images

Francuska teniserka Kristina Mladenović plasirala se u finale turnira u Štutgartu pobedom nad Marijom Šarapovom iz Rusije u tri seta.

Mladenovićeva je protiv Šarapove slavila posle velikog preokreta sa 3:6, 7:5, 6:4, posle dva sata i 38 minuta igre.

Njena rivalka u borbi za titulu u nedelju će biti bolja iz duela između Rumunke Simone Halep i Laure Zigemund iz Nemačke.

Iako su mnogi videli Šarapovu u finalu pošto je osvojila prvi set, usledio je sjajan preokret mlade francuske teniserke. Odličnom igrom u drugom i trećem setu Mladenovićeva je stala na put Šarapovoj na njenom prvom turniru od povratka na teren posle odrađene 15-mesečne suspenzije zbog dopinga.

Posle odličnog prvog gema na meču, Šarapova je imala tri brejk šanse u narednom, ali je Mladenovićeva uspela da se odbrani. Usledio je gem bez izgubljenog poena ruske teniserke, a potom i brejk, posle kojeg više nijedna od njih dve nije imala šansu da rivalki oduzme servis.

Nekadašnja najbolja teniserka sveta je već na startu drugog seta došla do brejka, da bi joj Kristina uzvratila tri gema kasnije. Od tada pa sve do 11. gema viđena je jedna brejk prilika, i to za Šarapovu, pa nije bilo mnogo uzbuđenja. Tada je Šarapova propustila tri šanse da povede na 6:5, a Mladenovićeva je uzvratila iskoristivši prvu set loptu koju je izborila.

U trećem setu je bilo najneizvesnije, a Francuskinja je bolje koristila svoje šanse. U šestom gemu je oduzela servis Šarapovoj i vrlo brzo povela 5:2, da bi joj ruska teniserka vratila brejk dva gema kasnije i potom servirala za ostanak u meču. Međutim, slično kao u drugom setu, Mladenovićeva je odigrala odlično kada je bilo najpotrebnije, pa je posle preokreta došla do brejk lopte koju je odmah maestralno iskoristila.