Zigemundova posle trilera odbranila titulu u Štutgartu

WTA 30. apr 201717:50 > 17:52
Matthias Hangst/Bongarts/Getty Images

Nemačka teniserka Laura Zigemund osvojila je titulu pred svojim navijačima u Štutgartu, pobedom u tri seta nad Francuskinjom Kristinom Mladenović.

Zigemundova je protiv Mladenovićeve slavila sa 6:1, 2:6, 7:6 (7:5), posle dva i po sata igre.

Za nju je to druga titula u karijeri, a zanimljivo je da je jedinu prethodnu osvojila baš u Štutgartu prošle godine.

Zigemundova je u furioznom stilu započela meč osvojivši prva četiri gema, pre nego što joj je Mladenovićeva prekinula niz brejkom. Nemačka teniserka je odmah uzvratila ponovo oduzevši servis svojoj rivalki, a potom je brzo iskoristila drugu set loptu.

U drugom setu je dominirala francuska teniserka. Igralo se gem za gem sve do četvrtog, kada je Mladenovićeva posle 15:15 ostvarila tri sigurna poena, a potom nastavila sa sjajnom igrom. Od tada nijedna teniserka nije imala ni brejk šansu do poslednjeg, kada je popularna Kiki kao i četiri gema ranije odutzela servis rivalki i izborila četvrti set.

Na početku trećeg seta, Mladenovićeva je napravila brejk bez izgubljenog poena, da bi Zigemundova uzvratila gotovo istom merom. Francuskinja je imala šansu da vrati prednost u petom gemu, ali je domaća teniserka odbranila obe njene šanse. Narednu priliku Mladenovićeva je iskoristila posle velike borbe, ali njena radost nije potrajala, pošto je Zigemundova vratila brejk u narednom gemu.

Pošto su obe bile sigurne na svojim servisima u naredna dva gema, meč je odlučen u taj-brejku. Činilo se da je Mladenovićeva pred trijumfom, pošto je vodila gotovo sve vreme, a Zigemundova je svaki put uspela da se vrati. Posle izjednačenja iskoristila je nervozu svoje rivalke i zasluženo slavila.