Halep preko Sevastove do novog finala Madrida

Madrid 12. maj 201715:32 > 15:57
Clive Rose, Getty Images Sport

Rumunska teniserka Simona Halep savladala je u polufinalu WTA turnira u Madridu Anastasiju Sevastovu iz Letonije, pa se plasirala u finale gde će moći da brani titulu osvojenu prošle godine protiv Dominike Cibulkove.

Rumunska teniserka je bila bolja rezultatom 6:2, 6:3 posle samo 75 minuta igre u glavnom gradu Španije.

Simonu Halep sada u finalu turnira u Madridu očekuje bolja iz duela Kristina Mladenović – Svetlana Kuznjecova, koji je na progamu u petak od 20 časova, uz direktan prenos na Sport klubu 2.

Sevastova i Halep su igrale sedmi meč ukupno, a rumunska igračica je povela u skoru sa 4:3. Trenutno osma na svetu je prvi set prelomila u petom gemu kada je brejknula Letonku za 3:2, a zatim je uz novi brejk za 5:2, brzo stigla i do šanse za osvajanje prvog dela igre, što je uspela na prvu set loptu.

U drugom setu je Sevastova krenula bolje, povela je sa 3:0, ali je tada potpuno stala. Halepova je zaređala šest uzastopnih osvojenih gemova, pa je stigla i do trijumfa.