Konjuh posle maratona u polufinalu Hertogenboša

WTA 16. jun 201717:22 > 17:29
Elsa/Getty Images

Hrvatska teniserka Ana Konjuh savladala je Ruskinju Evgeniju Rodinu u četvrtfinalu WTA turnira u holandskom Hertogenbošu rezultatom 6:3, 6:7 (4:7), 7:6 (12:10) posle dva sata i 39 minuta igre.

U prvom setu obe teniserke su sigurno čuvale svoj servis sve do osmog gema kada je Konjuh iskoristila šestu brejk priliku, a onda u sledećem gemu sigurnim servisom uspela da završi prvi set.

Drugi deo igre obeležila je serija brejkova. Obe su po četiri puta bile nesigurne na svom servisu, pa je set odlučen u doigravanju. Ruskinja, 80. teniserka sveta, bila je uspešnija, pa je meč otišao u treći set.

U odlučujućem setu Konjuh, 33. na WTA listi, je uspela posle niza preokreta da slomi otpor devet godina starije protivnice. Igrao se taj brejk u kojem je Hrvatica spasla pet meč lopti, da bi na kraju iskoristila svoju prvu i plasirala se u polufinale.

Hrvatska teniserka će u polufinalu igrati protiv još jedne Ruskinje Natalije Viklijančeve, koja je sa 6:3, 6:2 savladala domaću teniserku Aranču Rus.

Pobedu u četvrtfinalu ostvarila je i Ukrajinka Lesija Curenko. Ona je bila bolja od Francuskinje Kristine Mladenović rezultatom 6:3, 6:1.

Ukrajinka u polufinalu čeka bolju iz duela u kojem se sastaju Estonka Anet Kontavejt i Nemica Karina Vitheft.

Turnir u Hertogenbošu igra se za nagradni fond od 226.750 dolara.