Konta i Ribarikova u polufinalu Notingema

WTA 16. jun. 201718:04 > 18:12
Adam Pretty, Getty Images

Britanka Džoana Konta plasirala se u polufinale WTA turnira u Notingemu pobedom nad Australijankom Ešli Barti rezultatom 6:3, 7:5. Njena protivnica u borbi za finale biće Slovakinja Magdalena Ribarikova koja je bila bolja od Amerikanke Kristi An sa 6:4, 6:1.

Osma teniserka sveta i prvi nosilac turnira je u prvom setu dva puta oduzela servis rivalki, kojoj nije dozvolila nijednu brejk priliku.

Drugi set sigurnije je počela Australijanka. Imala je prednost od 4:2, ali je domaća igračica uspela da preokrene. U desetom gemu Barti se suočila i sa dve meč lopte, ali je uspela da sačuva svoj servis gem.

Priliku da završi meč Konta nije propustila u 12. gemu, pa je posle sat i 31 minuta igre obezbedila plasman u polufinale.

Slovakinja Magdalena Ribarikova bila je sigurna protiv Amerikanke Kristi An posle sat i 19 minuta igre.

U prvom setu obe teniserke su sigurno čuvale svoje servis gemove. Jedini brejk viđen je u desetom gemu, kojim je Slovakinja i rešila set u svoju korist.

An je drugi deo igre otvorila brejkom, ali do kraja tog seta nije uspela da osvoji više nijedan gem.

Konta i Ribarikova su se do sada samo jednom sastale i to baš na turniru u Notingemu 2015. godine. Bolja je bila Konta rezultatom 2:0.

U drugom polufinalu igraće hrvatska teniserka Dona Vekić i Čehinja Lusija Šafaržova koja je bila bolja od Bugarke Cvetane Pironkove sa 6:3, 0:6, 6:4.