Sjajna Petra u četvrtom kolu Vimbldona

Wimbledon 8. jul 201715:51 > 15:53
Julian Finney/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić nastavila je sa sjajnim igrama i u trećem kolu Vimbldona pobedila je Kazahstanku Zarinu Dijas.

Martićeva je do pobede nad Dijasovom došla sa 7:6 (8:6), 6:1, posle jednog sata i 29 minuta igre.

U borbi za četvrtfinale, Hrvaticu čeka susret sa Magdalenom Ribarikovom iz Slovačke, koja je eliminisala Ukrajinku Lesiju Curenko sa 6:2, 6:1.

Martićeva, koja je u proteklih godinu dana imala velikih problema sa povredom, nastavila je u Londonu sa odličnim igrama, kakve je prikazivala tokom Rolan Garosu. Pobedom nad kazahstanskom teniserkom izjednačila je svoj najbolji plasman na Gren slemovima, ali se prvi put plasirala u osminu finala na Vimbldonu.

Prvi set duela između Martićeve i Dijasove obeležila je neizvesna borba – prvo je Kazahstanka napravila brejk, a hrvatska teniserka uzvratila, da bi se potom desilo obrnuto. U taj brejku je Dijasova konstantno držala prednost, sve dok joj Petra nije odbranila dve set lopte, a potom iskoristila svoju prvu.

Od tada, hrvatska teniserka je bila nezaustavljiva, ali joj je Kazahstanka pružala veliki otpor u prva tri gema. Posle niza preokreta, hrvatska teniserka je osvojila prvih pet gemova u trećem setu, pre nego što je njena rivalka osvojila svoj prvi gem. Međutim, Petra je brzo stigla do meč lopte, koju je Dijasova odbranila, ali drugu nije, pa je Hrvatica zasluženo slavila.