Bukurešt: Begu lako sa Ivanom, Kovinić na Sevastovu

WTA 18. jul. 201716:40 > 17:38
Jan Kruger, Getty Images Sport

Srpska teniserka Ivana Jorović eliminisana je na startu turnira u Bukureštu.

Domaća igračica Irina Begu opravdala je ulogu favorita i u dva seta je bila bolja od Jorovićeve – 6:4, 6:1 za sat i 22 minuta.

Srpkinja je u prvom setu pružila jak otpor Rumunki i dva puta je uspela da joj vrati brejk, međutim, Begu je kod rezultata 3:3 treći put oduzela servis 20-godišnjoj Jorovićevoj i ubrzo iskoristila prvu set loptu za 1:0.

U drugom setu Begu je dominirala i uz tri brejka obezbedila duel sa sunarodnicom Žaklin Adinom Kristian.

Plasman u 2. kolo obezbedile su i Sorana Kirstea, Julija Gerges, Tatjana Maria i prva nositeljka Anastasija Sevastova.

Njena protivnica u sledećoj rundi biće Danka Kovinić. Crnogorka je u tri seta bila bolja od kvalifikantkinje iz Poljske Magdalene Freč – 6:3, 5:7, 6:3 za skoro tri časa igre.