Bostad: Sinijakova iznenadila Garsiju, Karolini maraton

WTA 29. jul 201720:12 > 20:14
Getty Images/Julian Finney

Danska teniserka Karolina Voznijacki i Čehinja Katerina Sinijakova sastaće se u finalu turnira u Bostadu.

Voznijacki je imala znatno teži put do finala, pošto je tek posle tri sata pobedila Elizu Mertens iz Belgije. Nekadašnja najbolja teniserka sveta slavila je sa 7:5, 4:6, 6:2, posle dva sata i osam minuta igre.

Karolina i Mertens su zbog kiše kasnije izašle na teren nego što je bilo planirano, a Belgijanka je brže našla svoj ritam i odmah je napravila brejk. Prednost je Mertensova čuvala praktično bez problema, da bi Voznijacki izjednačila na 3:3 i potom preuzela inicijativu, koja joj je donela brejk u poslednjem gemu i tako i osvajanje prvog seta.

Sam početak drugog seta obeležili su brejkovi, ali je Mertensova bila znatno bolja i od trećeg gema, koji je osvojila bez izgubljenog poena čuvala je svoju prednost. Tako je i uvela meč u treći set, u kojem je Dankinja ponovo podigla nivo svoje igre i praktično ga rutinski dobila.

Emmanuel Wong/Getty Images

U prvom polufinalu, odigranom pre nego što je kiša počela da pada, Sinijakova je iznenadila trećeg nosioca Karolin Garsiju sa 6:2, 7:5, posle jednog sata i 45 minuta igre.

Čehinja je dominirala u prvom setu, povela je 4:0 i iako se njena rivalka trgla, nije mogla da joj pripreti. Sinijakova je odlično ušla i u drugi set, napravila je jedan brejk, koji joj je Garsija vratila za 3:3, a od tada je viđena velika borba. U igri živaca, češka teniserka se bolje snašla, napravila brejk u 11. gemu i potom odservirala za meč.

Voznijacki će se u nedelju boriti za svoju 26. titulu u karijeri, a prvu od oktobra prošle godine, kada je bila najbolja u Hong Kongu. S druge strane, Sinijakova će igrati za treći trofej, posle poraza u prethodnih pet finala koje je igrala, uključujući četiri ove godine.

Turnir u Bostadu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.