Krunićeva uspešna na startu kvalifikacija u Nju Hejvenu

WTA 19. avg. 20170:48 > 0:49
Mark Robinson/Getty Images

Srpska teniserka Aleksandra Krunić pobedom je započela učešće u kvalifikacijama za turnir u Nju Hejvenu, pošto je slavila protiv Ruskinje Ale Kudrjavceve.

Krunićeva je do pobede nad Kudrjavcevom došla sa 6:3, 6:2, posle 58 minuta igre.

U drugom kolu kvalifikacija, Aleksandra će se sastati sa boljom iz duela između olimpijske šampionke Monike Puig i Elise Mertens iz Belgije.

Krunićevoj je u duelu sa ruskom teniserkom bilo potrebno vreme da uđe u ritam. Njena rivalka je bila ta koja je prva napravila brejk, i to u petom gemu, da bi srpska teniserka potom preuzela kontrolu, osvojila naredna četiri gema, pa tako i prvi set.

Kako je završila prvi set, Aleksandra je tako nastavila u drugom setu, pošto je odmah stigla do brejka. Od tada je čuvala prednost, imala je šansu da ponovo oduzme servis rivalki dva gema kasnije, ali je tu propuštenu priliku nadoknadila za vođstvo 5:2. Odmah u narednom gemu je izborila dve meč lopte i iskoristila drugu.

Turnir u Nju Hejvenu igra se od ponedeljka za nagradni fond od 776.000 dolara.