Pliškova preokretom do trećeg kola u Njujorku

US Open 31. avg 201721:41 > 21:43
Matthew Stockman/Getty Images

Najbolja teniserka sveta Karolina Pliškova izborila je mesto u trećem kolu US Opena pobedom nad domaćom igračicom Nikol Gibs u tri seta.

Pliškova je do trijumfa došla sa 2:6, 6:3, 6:4, posle jednog sata i 46 minuta igre.

U borbi za osminu finala, Čehinja se sastaje sa pobednicom duela između Kineskinje Šuai Žang i Rise Ozaki iz Japana.

Gibsova je odigrala veoma dobro u prvom setu, posle velike borbe je napravila brejk u trećem gemu, a isto je učinila i dva gema kasnije. Pliškova joj uopšte nije pretila, pa je Amerikanka već u osmom gemu završila prvi set.

Već u prvom gemu drugog seta, američka teniserka je imala šansu za brejk, ali se Pliškova odbranila, a potom sama imala šansu da oduzme servis rivalki. Od tada, obe su bile sigurne na servisima, da bi Čehinja stigla do brejka u osmom gemu i već u narednom gemu odservirala za set. U odlučujućem setu, odlučujući gem bio je sedmi, posle čega je Pliškova rutinski privela meč kraju.