Voznjacki odbranila titulu u Tokiju

WTA 24. sep 20176:25 > 6:29
Andy Lyons/Getty Images

Danska teniserka Karolina Voznjacki, baš kao i prošle godine, osvojila je WTA turnir u Tokiju.

Ona je u finalu savladala Anastasiju Pavljučenkovu rezultatom 2:0, po setovima 6:0, 7:5 u meču koji je trajao 75 minuta.

Voznjacki je bila sigurna prilikon serviranja i u prvom i u drugom setu. Ovo je bilo sedmo finale Dankinje u 2017. godini i njen prvi ovogodišnji trofej.

S druge strane Ruskinja je bila jako umorna posle jako teških mečeva koje je odigrala tokom turnira, ali to ne baca senku na uspeh Karoline Voznjacki

Voznjacki je odlično otvorila duel i iskoristila sporost Pavljučebkove i za samo 20 minuta uspela da uzme prvi set sa maksimalnih 6:0.

U drugom setu bolja igra ruske teniserke koja je zaista pokazala želju da se vrati, ali iako je rezultat bio neizvesniji, Pavljučenkova nije imala snage da se jače  suprotstavi danskoj teniserki.

Nagradni fond turnira u Tokiju je 1.000.000 dolara, od toga je 104.000 pripalo Pavljučenkovoj, a Voznajckoj 105.000 dolara.