Fet povela protiv Stricove, pa stala u Lincu

WTA 12. okt. 201716:51 > 16:52
Ben Hoskins/Getty Images

Hrvatska teniserka Jana Fet bila je nadomak velikog iznenađenja u drugom kolu turnira u Lincu, ali ju je na kraju eliminisala Čehinja Barbora Stricova.

Stricova je do trijumfa došla posle preokreta, sa 2:6, 6:3, 6:3, posle dva sata i 27 minuta igre.

Čehinju u četvrtfinalu čeka susret sa Tatjanom Marijom iz Nemačke, koja je eliminisala Slovakinju Viktoriju Kuzmovu sa 6:2, 6:3.

Tokom celog meča, Fet i Stricova su vodile veliku borbu, a hrvatskoj teniserki je malo falilo da eliminiše drugog nosioca.

Jana je dobila prvi set zahvaljujući mnogo boljoj igri posle rezultata 2:2, do kada su viđena već dva brejka. Ipak, već na startu drugog seta Stricova je nagovestila preokret, pošto je bez skoro ikakvog otpora povela sa 4:0, a iako je Fet vratila jedan brejk u šestom gemu, nije mogla da parira rivalki.

U odlučujućem set, presudan je bio šesti gem, kada je Stricova oduzela servis hrvatskoj teniserki, koja je imala šansu da odmah uzvrati, ali nije iskoristila nijednu od tri šanse. Priliku je imala i dva gema kasnije, kada je Čehinja odbranila dve brejk lopte svoje rivalke i potom iskoristila svoju prvu meč loptu.

Turnir u Lincu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.