Vekićevoj samo dva gema protiv Sinijakove

WTA 16. okt. 201722:18 > 22:33
Lintao Zhang, Getty Images Sport

Hrvatska teniserka Dona Vekić nije uspela da se plasira u drugo kolo WTA turnira u Moskvi, pošto je u dva seta poražena od Čehinje Katerine Sinijakove, uz samo dva osvojena gema, 6:0, 6:2.

Meč je trajao svega 50 minuta, a pitanje pobednika nijednog trenutka se nije postavljalo. Čehinja je prosto protutnjala kroz prvi set, mada bi situacija možda bila drugačija da je Vekićeva iskoristila brejk loptu u drugom gemu. Sinijakova je sa velikom serijom nastavila i u drugom setu, osvojila naredna četiri gema, a 47. teniserka sveta tek u 11. gemu uspela je da se upiše na semafor. Do kraja je osvojila još jedan gem, ali je pet mesta slabija Čehinja obezbedila plasman u drugu rundu. Tamo će igrati protiv pobednice meča Kasatkina – Pavličenko.

Plasman u drugo kolo obezbedili su još Makarova pobedom nad Korne 2:0, a sa maksimalnim rezultatom slavili su Curenko protiv Mekhejl i Putinceva protiv Pervušine, dok je Sasonovič preokrenula protiv Timee Baboš i slavila 2:1.