Singapur: Svitolina savladala Halep za Garsiju

WTA 27. okt 201714:59 > 15:12
Getty images/Tom Dulat

Ukrajinska teniserka Elina Svitolina savladala je prvu teniserku sveta Simonu Halep rezultatom 2:0 (6:3, 6:4) u poslednjem meču trećeg kola Crvene grupe završnog turnira za teniserke u Singapuru. Tom pobedom izbacila je Rumunku iz trke za polufinale.

Najbolja tensierka sveta na samom startu meča nije mogla da pronađe ritam i izgubila je prva tri gema jer je Svitolina iskoristila prvu brejk priliku koja joj se ukazala.

Do kraja prvog dela igre Halepova nije imala nijednu brejk priliku pa je set završen u korist Svitoline rezultatom 6:3.

Drugi set doneo je znatno više uzbuđenja. Halepova je povela 2:0,ali je odmah u sledećem gemu Svitolina uspela da vrati brejk pa je sredinom seta rezultat bio nerešen – 3:3.

Prelomni je bio sedmi gem drugog seta kada je rumunska teniserka imala dve gem lopte, ali je Ukrajinka preokrenula rezultat i nakon tog set (6:4) i meč mirno privela kraju, iskoristivši prvu meč loptu.

Zbog poraza prve teniserke sveta najviše je profitirala Karolin Garsija koja je izborila plasman u polufinale završnog turnira, gde će igrati protiv Venus Vilijams.

Drugi par čine Karolina Pliškova i Karolina Voznijacki.