AO: Slavljenica Martićeva se provukla do osmine finala

Australian Open 19. jan. 20183:25 > 3:38
Cameron Spencer, Getty Images Sport

Hrvatska teniserka Petra Martić se plasirala u četvrto kolo Australijan opena, pošto je u trećoj rundi bila bolja od kvalifikantkinje iz Tajlanda Luksike Kumkum. Hrvatica je do trijumfa došla na svoj 27. rođendan.

Martićeva, koja je 81. na WTA listi, pobedila je 124. teniserku sveta posle dva sata i 13 minuta velike borbe na 38 stepeni po Celzijusu u Melburnu rezultatom 6:3, 3:6, 7:5.

27-godišnja Splićanka će u osmini finala igrati protiv bolje iz susreta Eliz Mertens iz Belgije, koja je posle dva sata i tri minuta savladala Francuskinju Aliz Korne sa 7:5, 6:4.

Kumkum je protiv hrvatske teniserke dobro otvorila meč, brejkom na startu je došla do 2:0, ali je Martićeva odmah uzvratila i preokrenula na 3:2. Tajlanđanka je uspela da izjednači na 3:3, ali je to bilo sve što je uradila u prvom setu, koji je Hrvatica zaključila dobivši tri naredna gema.

Kumkum, koja je do glavnog žreba došla eliminisavši Martincovu, Erani i Dalilu Jakupovič, a zatim Johanu Larson i Belindu Benčić, bila je daleko bolja u drugom setu, koji je dobila za samo 34 minuta igre.

Odlučio je treći set, koji je trajao i najduže – ravno sat i jedan minut. Razmenjeni su brejkovi na startu na obe strane, da bi zatim obe teniserke imale nekoliko šansi za oduzimanje servisa protivnici, ali se to nije desilo sve do 11. gema. Tada je Petra Marić brejknula Kumkum za 6:5, da bi zatim sigurno servirala za pobedu.