AO: Pliškova teško protiv Šafaržove

Australian Open 20. jan. 20184:56 > 4:58
Mark Kolbe/Getty Images

Češka teniserka Karolina Pliškova plasirala se u četvrto kolo Australijan Opena pobedom nad sunarodnicom Lucijom Šafaržovom u dva seta.

Pliškova, koja je u Melburnu postavljena za šestog nosioca, slavila je sa 7:6 (8:6), 7:5, posle jednog sata i 37 minuta igre.

U borbi za četvrtfinale, Pliškovu čeka susret sa pobednicom duela između Amerikanke hrvatskog porekla Bernardom Perom i Barborom Stricovom iz Češke.

Iako je Pliškova do plasmana u četvrto kolo došla u dva seta, to nije učinila nimalo lako. Šafaržova joj je pružila veliki otpor, što potvrđuje prvi set, koji je rešen na razliku u taj-brejku. Do tada nijedna od teniserki nije imala brejk šansu, a Pliškova je bila bolje koncentrisana kada se rezultat lomio.

U nastavku je viđen nastavak neizvesne borbe – prvo je Pliškova spasla brejk loptu rivalke, a potom Šafaržova. Prelomni trenutak bio je 11. gem kada je viđen prvi i jedini brejk na meču, a potom je Pliškova iskoristila prvu meč loptu.

Pre Pliškove, plasman u četvrtu rundu u subotnjim mečevima izborila je Amerikanka Medison Kiz, koja je upisala siguran trijumf protiv Rumunke Ane Bogdan sa 6:3, 6:4.

Njena naredna rivalka biće Francuskinja Karolin Garsija, koja je u tri seta bila bolja od Beloruskinje Alijaksandre Sasnovič. Na kraju je bilo 6:3, 5:7, 6:2 za Garsiju, a meč je trajao dva sata i pet minuta.