Mladenović prekinula crni niz, moćna Voznjacki

WTA 1. feb 201815:28 > 19:30
Matthew Stockman/Getty Images

Kristina Mladenović plasirala se u četvrtinu finala WTA turnira u Sankt Petersburgu, a među najboljih osam prošla je i prva teniserka sveta, Karolina Voznjacki.

Ona je pobedila Dominiku Cibulkovu rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 i tako prekinula niz od 15  uzastopnih poraza.

Mladenovićeva je do trijumfa, na koji je čekala šest meseci, stigla za sat vremena i 34 minuta. Kristini će protivnica u narednom kolu biti Katerina Sinjakova koja je bila bolja od Ekaterine Makarove u dva seta.

Među najboljih osam je i šampionka Australijan Opena Karolina Voznjacki, koja je sa 6:0, 6:1 počistila Anastasiju Potapovu. Naredna protivnica joj je Darija Kasatkina.

Julija Gerges je sa 2:0 savladala Robertu Vinči, a za prolaz u polufinale igraće protiv Elene Ribakine.