Roland Garros 29. maj 201814:26 > 14:32
Alex Caparros/Getty Images

Treća igračica sveta Garbinje Mugursa plasirala se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom protiv Svetlane Kuznjecove.

Julian Finney, Getty Images

Španska igračica je do pobede došla nakon dva odigrana seta, rezultatom 7:6, 6:2.

Statistički gledano igračice su bile prilično izjednačene. Ono što je donelo prevagu Špankinji je nešto bolja realizacija poena na prvi servis. U prvom setu, nakon dve razmene brejkova, bolja je u taj brejku bila Mugurusa. U drugom delu meče, nakon pet propuštenih prilika, Mugursua je iskoristila šestu brejk loptu, a u narednom gemu spasila dve da bi nakon toga rutinski meč privela kraju. Mugurusa je na servis Kuznjecove propustila dve meč lopte, ali je treća bila sreća.

U drugom kolu gledaćemo i 257. igračicu sveta, Fionu Fero koja je za turnir dobila specijalnu pozivnicu. Fero je bila bolja od Nemice Karine Vithoft i slavila je sa 6:4, 6:2.

Dva seta su za plasman u drugo kolo bila potrebna i Betani Metek Sands koja je sa 6:4, 6:3 savladala Džoanu Larson. Posao je u prvom kolu u dva seta rešila i Samanta Stosur. Stosur je sa 6:2, 6:4 savladala Janinu Vikmajer.