Birmingem: Martić bez plasmana u četvrtfinale

WTA 20. jun 201820:19 > 20:23
Julian Finney/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić izgubila je u meču osmine finala na turniru u Birmingemu, pošto je od nje bolja bila Rumunka Mihaela Buzarnesku rezultatom 2:1 posle preokreta (4:6, 6:3, 6:2).

U meču koji je trajao nešto više od 100 minuta, hrvatska teniserka bolje je otvorila i posle maratonske borbe u devetom gemu došla do brejka, koji je kasnije potvrdila za 6:4.

U naredna dva seta 30-godišnja rumunska teniserka, 30. igračica na WTA listi, bila je sigurna, nije guvila servis, a napravila je tri brejka, dovoljna za preokret i pobedu od 2:1.

Bio je to razočaravajući poraz za Petru Martić, koja je u prvoj fazi turnira napravila veliko iznenađenje i eliminisala 15. teniserku sveta Koko Vandervej.

Protivnica Buzarneskuovoj u četvrtini finala biće favorizovana Ukrajinka Elina Svitolina, koja je na svom putu do tog meča bila bolja od Francuskinje Aliz Korne sa 2:0.

Ranije u sredu slovenačka teniserka Dalila Jakupovič prošla je favorizovanu Japanku Naomi Osaku, koja je predala meč nakon što je izgubila prvi set sa 6:3.