Prvenac za Mariju na Majorki

WTA 24. jun 201819:19 > 19:21
Elsa/Getty Images

Nemačka teniserka Tatjana Marija osvojila je prvu titulu u karijeri, pošto je trijumfovala na turniru na Majorki.

Marija je u finalu napravila veliko iznenađenje pobedivši trećeg nosioca Anastasiju Sevastovu iz Letonije sa 6:4, 7:5, posle jednog sata i 36 minuta igre.

Za 79. teniserku sveta je to ujedno i prvo WTA finale u karijeri što se tiče singla, a u dublu već ima tri trofeja.

U duelu sa 20. na svetu, Marija je nešto bolje servirala, ali i više koristila svoje šanse. Obe su imale po deset prilika za brejk, s tim što je nemačka teniserka iskoristila četiri u odnosu na samo dve svoje rivalke.

Prvi set je rešen u desetom gemu, kada je Marija iskoristila drugu priliku za brejku u tom gemu, a ukupno petu od početka meča. U drugom setu je usledila velika borba, Sevastova je nagovestila povratak u meč, povela je sa 4:0, ali je potom Nemica zaigrala agresivnije, osvojila sedam od narednih osam gemova za najveći uspeh karijere.

Turnir na Majorki igran je za nagradni fond od 250.000 dolara.