Hercog lako do polufinala u Bukureštu

WTA 21. jul. 20180:52 > 0:53
Getty images/Hannah Peters

Slovenačka teniserka Polona Hercog plasirala se u polufinale turnira u Bukureštu sigurnom pobedom nad Tunišankom Uns Džabir u dva seta.

Hercogova je do trijumfa nad Džabirovom došla sa 6:3, 6:1, posle jednog sata i sedam minuta igre.

U borbi za finale Polonu čeka susret sa Anastasijom Sevastovom iz Letonije, inače prvim nosiocem, koja je slavila protiv domaće teniserke Sorane Kirstee sa 3:6, 6:3, 6:2.

Džabirova je u petak odigrala dva meča, pošto je prvo morala da završi svoj duel sa Ruskinjom Verom Zvonarjovom i to je uticalo na njeno izdanje protiv Hercogove.

Tunišanka se držala samo nekoliko gemova u prvom setu, čak je i vratila brejk pošto joj je Polona prvi put oduzela servis. Ipak, usledio je novi brejk slovenačke teniserke, koja je preuzela kontrolu, da bi na kraju iskoristila tek petu set loptu na servisu svoje rivalke u devetom gemu.

Usledila je velika borba na početku drugog seta, ali ona nije dugo trajala, pošto je Polona od izjednačenja Džabirove posle spasene brejk lopte nanizala pet gemova. Njena rivalka je imala tri brejk lopte u petom gemu, ali se Hercogova odbranila i potom nije osvrtala.

Turnir u Bukureštu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.