Najava blistave karijere – titula za Olgu Danilović

WTA 29. jul 201812:19 > 15:00
Виктор Червяков

Srpska teniserka Olga Danilović došla je do prve titule u seniorskoj konkurenciji pošto je u finalu turnira u Moskvi pobedila vršnjakinju Anastasiju Potapovu rezultatom 2:1 (7:5, 6:7, 6:4) i na taj način obezbedila ogroman skok na WTA listi.

17-godišnja srpska teniserka igrala je u prvo finale seniorske karijere, a do glavnog žreba turnira u ruskoj prestonici Danilović se plasirala kao ‘laki luzer’, ali je potom započela sa fantastičnim partijama i redom je rušila favoritkinje u pohodu na finale turnira.

Olga je tako postala prvi ‘laki luzer’ koji je stigao do titule na WTA turniru.

Meč je trajao dva sata i 22 minuta, a viđeni su brojni preokreti.

U prvom kolu bila je bolja od Ane Karoline Šmidlove sa 2:0, zatim je istim rezultatom pobedila 49. teniserku sveta Estonku Kaju Kanepi. U četvrtfinalu igrala je sa desetom igračicom sveta Nemicom Julijom Gerges i u tom meču je slavila takođe sa 2:0.

U polufinalu rivalka joj je bila Beloruskinja Aleksandra Sasnovič, 4.2 na svetu, a Danilović je slavila posle uzbudljivog meča sa 2:1.

Potapova je na svom putu do finala pobedila Tomovu, Kristinu Pliškovu, Ivanenko i Zidanšek.

Posle pobede u finalu Danilovićeva je obezbedila plasman oko 110. mesta WTA liste, gde će se naći od ponedeljka.

Tok meča mogli ste da pratite na Sport klubu – i u direktnom prenosu i na sajtu.

Olga Danilović je odabrala da u prvom gemu prima servis.

Pobednica finala ući će u istoriju jer će biti prva osvajačica WTA turnira koja je rođena u 21. veku.

Olga Danilović krenula je nešto sporije u meč, i posle dva odigrana gema gubi sa 2:0. Potapova je napravila brejk, a Danilović je pogodila tek dva od prvih šest servisa.

Potapova je imala servis na 4:2, ali je Danilović boljom igrom od one na startu susreta uspela da vrati brejk i smanji na 4:3.

Danilović je nakon konsultacija sa trenerom Vranešom došla i do preokreta, pa je pri rezultatu 5:4 servirala za prvi set, ali je Ruskinja uspela da stigne do brejka i izjednači na 5:5.

Ipak, Danilović je stigla do brejka i kasnije ga potvrdila za 7:5.

U drugom setu nije viđen nijedan brejk, iako se velika borba vodila u trećem i četvrtom gemu seta, gde su Potapova i Danilović tek posle izjednačenja uspeli da dođu do svog servis-gema. Prvih sedam gemova uzela je teniserka koja je servirala, pa je bilo 4:3 za Ruskinju.

Pri rezultatu 5:4 Olga Danilović je imala servis-gem za titulu, ali je Potapova odličnim udarcima ostala u meču. Svaka teniserka je potom uzela svoj servis-gem, pa je u drugom setu došlo do taj-brejka.

U odlučujućem gemu drugog seta Ogla Danilović nije imala dovoljno koncentracije, Potapova ga je dobila sa čak 7:1 i sa velikom psihološkom prednošću ide u treći set. Poslednji poen u setu bio je prvi as Potapove u čitavom meču.

U trećem setu viđena je velika borba uz pregršt brejkova, a do velike prednosti Danilović je stigla u devetom gemu i stigla do prednosti 5:4 napravivši brejk i stigla do situacije u kojoj se servirala za pobedu na turniru.

Olga Danilović je iskoristila drugu meč loptu u trećem setu i stigla do fantastične titule.