Dona zaustavljena, Osaka nastavlja da pobeđuje

WTA 22. sep. 20186:02 > 9:49
Koji Watanabe/Getty Images

Karolina Pliškova prva je finalistkinja WTA turnira u Tokiju, pošto je sa 2:1 u setovima savladala Hrvaticu Donu Vekić (6:2, 4:6, 6:3).

Pliškova je na impresivan način došla do pobede u prvom setu, u kom je rezultat bio 6:2.

Povela je na startu sa 4:0 i na kraju uspela da materijalizuje tu prednost.

I u drugom setu je prva napravila brejk za vođstvo od 3:1, ali se Vekić konačno „probudila“  i serijom od četiri uzastopne gema preokrenula na 5:3.

Čehinja prekida seriju, smanjuje na 4:5, potom na svoj servis vodi i 40:0, da bi usledio čudesan rasplet, Hrvatica pravi novi preokret i koristi prvu set loptu za izjednačenje na 1:1.

U trećem setu, Pliškova je napravila ključni brejk pri rezultatu 1:1 i iskoristila to da stigne do svog drugog finala u 2018. godini.

Prethodno je osvojila turnir u Štutgartu. Vekićeva može biti zadovoljna nastupom u Japanu, gde je uspela da eliminiše dve teniserke iz Top 10.

Pliškova će se u borbi za 11. titulu u karijeri sastati sa Japankom Naomi Osakom, koja nastavlja da blista posle titule na US openu. Pritisak igranja u domovini kao da ni ne oseća, a sada je savladala Kamilu Đorđi sa 6:2, 6:3.

U oba seta Japanka je pravila brejkove u petom gemu i do kraja bi bez ikakvih poteškoća čuvala prednost, pošto se tokom meča nije suočila ni sa jednom brejk loptom.

Osaka i Pliškova do sada su se sastale dva puta, rezultat je 1-1.