WTA Peking: Martićeva ispustila Karolinu

WTA 3. okt 201812:14 > 12:29
Clive Brunskill, Getty Images

Karolina Voznijacki plasirala se u osminu finala WTA turnira u Pekingu, pošto je u dva seta savladala Hrvaticu Petru Martić 7:5, 6:3.

Prvi set krenuo je brejkovima. U prva četiri gema nijedna teniserka nije uspevala da sačuva svoj servis. Martićeva je imala čak osam, a Voznijacki pet brejk prilika. Kako je set odmicao Dankinja je imala više sigurnosti na servisu, a nastavila je da vrši pritisak na Hrvaticu, pošto je u dva naredna servis gema imala sedam prilika za brejk. Ipak, Martićeva se odbranila, a tek u 10. gemu nije se suočavala sa brejk prilikama. Taman kada je delovalo da bi odluka mogla da padne u taj brejku, Voznijacki je došla do nove brejk lopte, čak 13. u prvom setu i napravila treći brejk za vođstvo u setovima.

Martićeva je odlično počela drugi set. Napravila je startni brejk, kao i u prvom, ali ovog puta je znatno sigurnije servirala i držala tu prednost do 3:1. Onda je usledio pad, Voznijacki je vratila brejk za 3:3, spasila brejk loptu u narednom gemu, a potom još jednom oduzela servis i trasirala put ka preokretu i serijom 5-0 došla i do drugog seta i konačne pobede.

U borbi za četvrtfinale drugi nosilac igraće protiv Estonke Anet Kontaveit.