Voznijacki pokorila Peking – 30. titula u karijeri!

WTA 7. okt 201812:33 > 12:39
Di Yin/Getty Images

Danska teniserka Karoline Voznijacki osvojila je WTA turnir u Pekingu i na taj način osvojila fantastičnu 30. titulu u veoma bogatoj karijeri. U finalu Voznijacki bila je bolja od Letonke Anastasije Sevastove 2:0 (6:3, 6:3).

Meč je trajao oko 90 minuta, a do prvog seta Voznijacki je došla ostvarivši jedan brejk, i to u šestom gemu, pa je na 5:3 iskoristila drugu set-loptu da povede sa 1:0.

U drugom setu viđeno je mnogo brejkova, a Sevastova je imala veliku šansu da se bori za osvajanje seta, naročito na 4:3 i servisu Voznijacki. Ipak, Sevastova je propustila tri brejk lopte, pa je i u tom setu Dankinja slavila sa 6:3.

Nakon plasmana u finale Sevastova je obezbedila rang karijere, pa će od ponedeljka biti na 12. mestu WTA liste.

Dankinja je na putu do finala redom pobeđivala u duelima sa Eliz Korne, Medison Kiz, Donom Vekić, Dominikom Cibulkovom.

Bila je to treća titula u godini za drugu teniserku sveta, koja je ranije ove godine osvojila Australijen Open, svoj jedini Gen slem u karijeri, i turnir u Istbornu.

Prošlogodišnja pobednica turnira u kineskoj prestonici bila je Francuskinja Karoline Garsija, koja je 2017. godine savladala u finalu Simonu Halep.

U finalu turnira u Pekingu u muškoj konkurenciji sastaju se Argentinac Huan Martin del Potro i Gruzin Nikoloz Basilašvili.