Martićevoj preokret i maraton u Tjanđinu

WTA 8. okt 201814:18 > 14:19
Hannah Peters/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić izborila je plasman u drugo kolo turnira u Tjanđinu pobedom posle preokreta nad domaćom teniserom Duan Jingjing.

Martićeva, koja je postavljena za šestog nosioca u kineskom grafu, slavila je sa 3:6, 6:3, 7:6 (7:3), posle dva sata i 26 minuta igre.

Na taj način, Hrvatica je obezbedila susret sa još jednom kineskom teniserkom Juan Jue.

Kineskinja je prvi set osvojila zahvaljujući brejku u četvrtom gemu, na koji je Martićeva pokušala da odgovori, ali nije uspela. Hrvatska teniserka je imala još jednu šansu da produži set u devetom gemu, ali se Jingjingova odbranila, vezala naredna tri poena i povela sa 1:0 u setovima.

Velika borba usledila je u drugom setu, obe teniserke su imale brejk šanse, ali je Petra jedinu iskoristila za vođstvo 5:3, a potom je na svom servisu izgubila samo jedan poen. U odlučujućem setu nije bilo brejkova, ali je Jingjingova imala meč loptu u poslednjem gemu, pre nego što se Martićeva odbranila, a potom rešila meč u svoju korist boljom igrom u taj-brejku.

Turnir u Tjanđinu igra se za nagradni fond od 750.000 dolara, a završnicu ćete moći da pratite na kanalima Sport Kluba.