Jorovićeva ipak bez glavnog žreba na Kupu Kremlja

WTA 15. okt. 201815:03 > 15:15
Michael Dodge/Getty Images

Srpska teniserka Ivana Jorović eliminisana je u završnom krugu kvalifikacija za Kup Kremlja, pošto je bolja od nje bila ruska veteranka Vera Zvonarjova u dva seta 6:4, 6:4.

Pomalo bojažljivo ušla je Jorovićeva u meč sa nekada drugom teniserkom sveta, sada 161. na WTA listi. Iskusna 34-godišnjakinja napravila je dupli brejk i povela 3:0. Međutim, 173. reket sveta uzvratila je gotovo istom merom i sa četiri uzastopna gema preokrenula rezultat. Ipak, nije imala snage da u istom ritmu završi set, što je iskoristila domaća teniserka i sa tri vezana gema došla do vođstva u setovima.

Zvonarjova je i u drugom setu startovala brejkom, ali je Jorovićeva izjednačila na 2:2. Zatim su obe razmenile po brejk, a posle toga su sačuvale svoje servis gemove, iako se Srpkinja suočila sa dve brejk lopte. Kod rezultata 4:4 Ruskinja pravi, ispostaviće se odlučujući brejk, pošto je u narednom gemu iskoristila prvu meč loptu.