Doha: Halep u taj-brejkovima slomila Gerges

WTA 14. feb. 201920:28 > 20:31
Mike Owen/Getty Images

Treća teniserka sveta Simona Halep plasirala se u četvrtfinale turnira u Dohi pobedom nad Julijom Gerges iz Nemačke u dva seta.

Rumunka je u tom susretu slavila sa 7:6 (7:1), 7:6 (8:6), posle dva sata i dva minuta igre.

Halepovu u borbi za finale čeka susret sa Ukrajinkom Elinom Svitolinom, koja je bila bolja od kvalifikantkinje Karoline Muhove sa 6:4, 6:2.

U duelu sa devetim nosiocem, Halepova je imala mnogo uspona i padova, a do trijumfa je došla mnogo teže nego što se očekivalo. Rumunka je odlično ušla u meč, praktično je igrala bez greške i brzo je nanizala četiri gema, što je očigledno probudilo njenu rivalku. Geresova je prekinula njen niz sigurnim servis gemom, potom je bez izgubljenog poena vratila jedan brejk, ali joj je Halep ponovo oduzela servis.

Pošto je Rumunka odbranila brejk loptu nemačke teniserke, imala je i dve set lopte, pre nego što je Gergesova napravila novi brejk. Halepova je i na servisu rivalke imala priliku da završi set, ali je umesto toga Nemica nedugo zatim izjednačila, a pošto su obe osvojile svoje naredne servise, došlo je do taj-brejka. Treća teniserka sveta je bila ubedljiva i zasluženo je povela sa 1:0.

Gergesova je i u drugom setu nagovestila da se neće lako predati, odmah je imala brejk loptu, ali je propuštenu priliku nadoknadila dva gema kasnije. Halepova je pokušavala da se vrati u set, ali je to učinila tek u desetom gemu, posle kojeg je Nemica imala brejk loptu, a do kraja meča je usledila velika borba. Gergesova je pretila, ali je na kraju Halepova na razliku u taj-brejku odnela pobedu.

Posle velike borbe mesto u polufinalu obezbedila je još jedna nekadašnja najbolja teniserka sveta Anđelika Kerber, koja je 1:6, 6:2, 7:6 (7:4) bila bolja od Čehinja Barbora Stricova. Nemicu u polufinalu čeka susret sa Elize Mertens iz Belgije, koja je bila bolja od Holanđanke Kiki Bertens 6:4, 6:3.

Turnir u Dohi igra se za nagradni fond od 916.131 dolara i možete da ga pratite na kanalima Sport Kluba.