Preokret Jorovićeve protiv prošlogodišnje vicešampionke

WTA 2. apr 20196:54 > 6:55
Radivoje Mackovich/Sport klub

Şrpska teniserka Ivana Jorović plasirala se u drugo kolo WTA turnira u Montereju, pošto je savladala Timeu Baboš iz Mađarske sa 2:6, 6:4, 6:3.

Baboš je trenutno 106. na WTA listi, nekada je bila i 25, a prošle sezone u Meksiku je igrala finale. I sada je krenula jako dobro i nije Ivani dala šansu u prvom setu.

Sredinom drugog seta rivalke su dva puta u nizu razmenile brejkove i od rezultata 3:2 Jorovićeva se probudila, krenula lakše da čuva svoj servis, a na 5:4 je realizovala prvu set loptu.

Mađarica je i u odlučujućem setu prva napravila brejk, povela je 2:1 i 30-0 u sledećem gemu, ali Ivana je preokrenula, napravila ribrejk i tako učinila protivnicu dodatno nervoznom. U narednih desetak minuta Jorovićeva je dominirala, rivalka je mnogo grešila, pa je 21-godišnja Čačanka povela 5:2.

Na 5:3 je servirala za meč, stegnutno propustila prvu meč loptu, a zatim je uspela da spase brejk loptu dobrim servisom. Odvažan napad bekhendom doneo je Jorovićevoj drugu meč loptu – usledio je najduži poen u meču koji se završio tako što je Baboš drop šotom poslala loptu u mrežu, kraj za jedan čas i 54 minuta igre.

Jorovićeva će se u drugom kolu najverovatnije sastati sa trećim nosiocem Anastasijom Pavljučenkovom, koja prethodno mora da savlada Anu Blinkovu.

Ranije u toku dana Olga Danilović doživela je ubedljiv poraz od Kirsten Flipkens.