Martić preokrenula za četvrtfinale, pobede favoritkinja

WTA 4. apr 201919:26 > 05. apr 2019 4:11
Lintao Zhang/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Čarlstonu pošto je u tri seta savladala domaću teniserku Džesiku Pegulu 2:6, 6:3, 6:2.

Martićeva je odlično počela, napravila brejk u prvom, veoma napetom gemu, u kom je iskoristila petu brejk loptu. Međutim, već u narednom Pegula je iskoristila prvu šansu za ribrejk. Nije se na tome zaustavila, pošto je napravila još dva brejka i dobila set 6:2.

Ipak, to nije nimalo poremetilo 53. teniserku sveta. Ponovo je odlično počela set, ali ovog puta je napravila dupli brejk i povela 3:0. Uspela je Pegula da veže dva gema i nekako drži korak za Martićevom, ali novi brejk u devetom gemu doneo joj je set rezultatom 6:3 i izjednačenje. Kao i prethodna dva i treći set je Martićeva počela brejkom i povela 2:0. Ali kao i u prethodna dva i sada je dozvolila protivnici da se vrati i izjednači na 2:2. Međutim, rešena da završi meč što pre vezala je četiri gema i na kraju došla do pobede.

Protivnica u četvrtfinalu biće joj deveti nosilac Belinda Benčić.

Plasman u četvrtfinale obezbedile su još Maria Sakari, Monika Puig, Karolina Voznjacki, Danijel Rouz Kolins, Medison Kiz i Sloun Stivens.

Parovi četvrtfinala: Stivens – Kiz, Puig – Kolins, Benčić – Martić i Voznjacki – Sakari.

Mečeve iz Čarlstona pratite na kanalima Sport Kluba.