Istanbul: Martićeva kroz maraton do četvrtfinala

WTA 25. apr 201915:46 > 15:49
Julian Finney/Getty Images

Hrvatska teniserka Petra Martić plasirala se u četvrtfinale turnira u Istanbulu pobedom nad Rumunkom Anom Bogdan.

Martićeva, koja je postavljena za šestog nosioca u tom turskom gradu, u tom duelu je slavila posle preokreta sa 4:6, 7:5, 6:3, posle dva sata i 15 minuta igre.

U borbi za polufinale, Petru čeka susret sa pobednicom duela između Francuskinje Kristine Mladenović i kvalifikantkinje Katerine Kozlove.

Na samom početku meča viđena je revija brejkova, koju je prekinula Bogdanova u petom gemu osvojivši svoj servis. Dva gema kasnije, Rumunka je spasla šansu koju je Petra imala da joj oduzme servis, a zatim napravila ključni brejk, posle kojeg je odservirala za set.

Činilo se da Rumunka nastavlja u istom ritmu, kada je u četvrtom gemu drugog seta napravila brejk, ali je zatim Martićeva napravila seriju 4:0. Baš kada je servirala za set, Bogdanova je uzvratila brejkom, ali je usledio Petrin odgovor, a zatim servis gem bez izgubljenog poena.

U odlučujućem setu, viđena je slična slika kao u prvom, samo što je niz brejkova prekinula Petra sigurnim servisom u četvrtom gemu. U narednom je spasla tri brejk šanse svoje rivalke i od tada je kontrolisala rezultat, a meč je rešila novim brejkom za 6:3.

Turnir u Istanbulu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.