Ivana se držala jedan set protiv Mertensove

WTA 1. maj 201919:46 > 19:48
Michael Dodge/Getty Images

Srpska teniserka Ivana Jorović završila je učešće na turniru u Rabatu u drugom kolu, porazom od prvog nosioca Elize Mertens.

Belgijanka je protiv Jorovićeve slavila sa 6:4, 6:0, posle jednog sata i 22 minuta igre i obezbedila susret sa Grkinjom Marijom Sakari u četvrtfinalu.

Ivana je odigrala veoma dobro u prvom setu, kada je ozbiljno pretila rivalki, ali joj je potom dozvolila da se prošeta do trijumfa.

Na samom početku meča viđena je revija brejkova, koju je prekinula Belgijanka u šestom gemu za vođstvo 4:2. Jorovićeva je dva gema kasnije imala šansu da vrati jedan brejk, ali se Mertensova odbranila, Ivana je zatim bez izgubljenog poena ostala u setu, ali je Belgijanka zatim iskoristila drugu set loptu.

U drugom setu, Mertensova je bila nezaustavljiva, osvojila ga je sa nulom, a Ivani nije dala ni šansu da joj pripreti.

Turnir u Rabatu igra se za nagradni fond od 250.000 dolara.